17 czerwca 2024

Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dnia 15 listopada 2023 r. grupa III oraz grupa V pojechały do teatru na spektakl pt.,,Jaś i Małgosia”. Dzieci w eleganckich strojach, jak przystało na teatralny dress – code, w wyśmienitych nastrojach oczekiwały na rozpoczęcie przedstawienia. Część dzieci miało okazję pierwszy raz znaleźć się w teatrze.

Bajka skupia się na opowiedzeniu o relacjach międzyludzkich. Jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą, jak razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. To także opowieść o tym, że problemy rozwiązywane sprytem i inteligencją a nie przemocą przynoszą więcej korzyści i satysfakcji. Poruszony zostaje także ważki temat – temat smutku, jak nazywamy teraz: depresji – choroby XXI wieku. Jest to próba odpowiedzi na to czym jest, jak funkcjonuje osoba chora, jak widzi i próbuje zrozumieć ją dziecko. Zakładamy również, iż zło i złe uczynki biorą się z wewnętrznego nieszczęścia osoby je czyniącej oraz braku miłości, przyjaźni w jej życiu. A także, że każdy ma prawo do błędu oraz do drugiej szansy, że w każdym z nas tak naprawdę tkwi dobry człowiek. Zaś prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, trzeba je chronić i pielęgnować. /opis ze strony teatru/
Po powrocie do przedszkola wspólnie porozmawialiśmy o wrażeniach po obejrzeniu przedstawienia. Mimo deszczowej aury dzień jak najbardziej możemy zaliczyć do udanych.
M.J

 

Adres

ul. Szpitalna 2
33-170 Tuchów

Kontakt

Menu

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.